Aktualności

25.02.2019r. W dniach od 25 lutego do 8 marca 2019 roku lekarz Halina Błachut będzie nieobecna.

09.01.2019r. W dniach 11 i 14 stycznia 2019 roku lekarz Zofia Ochab będzie nieobecna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.08.2018r.                                                                    INFORMACJA

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE SZCZEPIENIE PRZECIWKO HPV

Od sierpnia 2018roku

Rusza akcja szczepień ochronnych przeciwko HPV.

Adresatem programu zdrowotnego są dziewczynki urodzone w 2005 roku wpisane na listę lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w naszej przychodni i zameldowane na terenie gminy Bukowno.

 

Szczepienie jest zalecane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne,  Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej oraz Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPV.

Informacje pod numerem telefonu 32 6421033

                                                                                            ZAPRASZAMY

 

 

Elektroniczna Rejestracja

Drodzy Pacjenci

Informujemy, że od dnia 1 czerwca 2018 roku uruchamiamy serwis rejestracja on-line.

Umożliwi on Państwu zarezerwowanie wizyty u swojego lekarza rodzinnego na wybrany termin.

W celu uzyskania dostępu do serwisu prosimy o osobiste zgłaszanie się do rejestracji Medbuk sp. z o.o., gdzie po uzupełnieniu danych o numer telefonu oraz adres e-mail otrzymacie Państwo wygenerowane z systemu hasło.

 Przed zalogowaniem się do serwisu prosimy o zapoznanie się z regulaminem elektronicznej rejestracji – dostępnym w zakładce rejestracja on-line.

 

 

SZCZEPIENIA PRZECIWKO MENINGOKOKOM

Drodzy rodzice Naszych dwulatków

informujemy, że od czerwca rozpoczynamy realizację bezpłatnych szczepień w ramach "Programu profilaktycznych szczepień ochronnych przeciw meningokokom dzieci zamieszkałych na terenie Powiatu Olkuskiego"

Program dotyczy dzieci dwuletnich tj. urodzonych w 2016 roku zarejestrowanych w naszej przychodni i zameldowanych na terenie gminy Bukowno

( oraz jedno dziecko zameldowane na terenie gminy Bolesław )

Bezpłatne szczepienia będą trwały do 16 listopada 2018r.

 liczba szczepionek jest ograniczona

informacje na temat szczepień można uzyskać pod numerem tel. 32 642 10 33 lub 514 109 565

 

Proszę pamiętać

Czym są meningokoki i dlaczego warto chronić przed nimi dzieci?

 

Meningokoki rozprzestrzeniają się podobnie jak w przypadku wielu niegroźnych infekcji czyli drogą kropelkową. Dziecko może zarazić się bakterią podczas kichania czy kaszlu, przez kontakt bezpośredni np. pocałunki lub pośredni, przy korzystaniu z tych samych naczyń, picie z tej samej butelki czy kubka. Szacuje się, że 5 do 20% zdrowych osób to nieświadomi nosiciele tych bakterii. Samo nosicielstwo nie jest chorobą, jednak w sytuacji osłabienia odporności, np. w wyniku infekcji wirusowej, bakterie te mogą przedostać się do krwi i wywołać sepsę lub zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu. Meningokoki mogą wywoływać także inne infekcje w organizmie, takie jak: zapalenie płuc, zapalenie ucha środkowego, gardła, zapalenie stawów, zapalenie osierdzia i wsierdzia.

 

Pierwsze objawy zakażenia nie różnią się od oznak przeziębienia czy grypy
z tego powodu właściwa diagnoza może być postawiona zbyt późno, aby podjąć skuteczne leczenie. Na zakażenie meningokokami narażeni są wszyscy, niezależnie od płci czy wieku jednak najczęściej, ze względu na jeszcze niedojrzały układ immunologiczny chorują niemowlęta oraz dzieci do 5 roku życia. 

Bardzo istotne jest wczesne rozpoznanie, jak najszybsza hospitalizacja oraz wdrożenie właściwego leczenia, gdyż w każdym przypadku zachorowania istnieje bezpośrednie zagrożenie życia. Co dziesiąta osoba umiera w wyniku zakażenia meningokokami, u co piątego pacjenta występują trwałe skutki przechorowania, takie jak uszkodzenie słuchu, niedowład kończyn, padaczka i inne problemy neurologiczne. Najskuteczniejszą metodą ochrony dziecka przed zakażeniem meningokokami jest właśnie szczepienie. 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowy numer telefonu do rejestracji

514 109 565

 

 

RECEPTA ON-LINE

Pacjenci, którzy stale stosują leki ( będące w dokumnetacji medycznej lekarza rodzinnego ) w przewlekłym schorzeniu, mają możliwość zamówienia recepty on-line poprzez naszą stronę internetową.Tak zamówioną receptę będzie można odebrać w rejestracji Przychodni w ciągu trzech dni od złożenia zamówienia.

UWAGA

Każda zmiana leku stale stosowanego  musi zostać zgłoszona lekarzowi rodzinnemu - w formie zaświadczenia od lekarza specjalisty. Umożliwi to kontynuację leczenia w poz min. poprzez wystawienie recepty.

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Potrzebne informacje otrzymasz tutaj...http://www.nfz-krakow.pl/dla-pacjenta/aktualnosci/informator-za-zyciem,97.html